Mokomasis draugas - robotas "Kitt"

Kodas: IT10363

Mokomasis draugas - robotas "Kitt" tai priemonė, skirta padėti lavinti kalbėjimo, bendravimo ir savarankiško mokymosi įgūdžius visiems mokiniams, ypač su negalia ar turinsiems specialiųjų ugdymosi poreikių.

Vaikai gali bendrauti ir dirbti su robotu - draugu "Kitt" kurdami savo fotografijas, vaizdo arba garso įrašus, kurie padės jiems mokymosi proceso metu. Be to, suaugusieji turi galimybę įkelti reikiamus failus į "Kitt" robotą. Vaikai šiuos failus gali savarankiškai atsidaryti. Tokiu būdu diferencijuojamas mokymasi bei skatinamas savarankiškas mokymasis.

MOKYMASIS SU NAUJUOJU DRAUGU „KITT“

ĮKELKITE VAIZDO ĮRAŠUS, ĮRAŠYKITE AUDIO FAILUS ARBA NUFOTOGRAFUOKITE PAVEIKSLĖLIUS

Į robotą gali būti įkeliami įvairūs paveiksliukai, vaizdo įrašai, kurie padės vaikams mokytis. Pvz. nufotografuokite daugybos lentelę ar kitus vaizdinius pavyzdžius, o „Kitt“ padės vaikui prisiminti visą informaciją esant poreikiui. Šis robotas yra skirtas naudoti tiek namuose, tiek klasėje.

SKATINA SAVARANKIŠKĄ MOKYMASI

Mažasis draugas padeda patirti mokymosi sėkmę neprašant pagalbos iš suaugusiųjų – prireikus informacijos, ją galima surasti pasinaudojant „Kitt“ pagalba. Tokiu būdu ugdomas vaiko pasitikėjimas savimi, o laikas pamokoje naudojamas efektyviau.

PADEDA ĮVERTINTI IR UŽFIKSUOTI MOKYMĄSI

„Kitt“ pagalba pedagogai gali stebėti mokinių pasiekimus, peržiūrėti jų sukeltą informaciją, įrašytus garsus. Tai padeda įvertinti pažangą, bei suplanuoti naujus žingsnius. Šio roboto dėka mokiniai gali fiksuoti savo veiklas – įrašyti garsą, įkelti norimus failus, padaryti vaizdo įrašą arba nuotrauką ir taip užfiksuoti savo mokymąsi ir pažangą.

NAUDOJIMO PAVYZDŽIAI

Savarankiškumo ir pasitikėjimo ugdymas

Mokomasis draugas "Kitt" gali atlikti svarbų vaidmenį, padedant vaikams tapti savimi pasitikinčiais ir savarankiškais:

• Robotas gali kaupti garso įrašus, paveikslėlius ar vaizdo įrašus, taip šis draugas taps mokymąsi palaikančių priemonių centru, kuriuo vaikai galės naudotis savarankiškai.
  • Robotuke "Kitt" galima įrašyti raginimus ar išsamius vadovus, kuriuos galima perklausyti tiek kartų, kiek reikės. Taip siekiama padėti vaikams, kuriems sunku prisiminti užduočių instrukcijas.

Todėl ši priemonė gali padėti vaikams ugdytis savarankiškumą, sėkmingai atlikti mokomąją veiklą ir patikėti savo sugebėjimais!

Dėmesys ir susikaupimas

Šis mokomasis draugas ir įvairios jo funkcijos siūlo įtraukiantį būdą padėti vaikams, kuriems yra sunku susikaupti ir sutelkti dėmesį klasėje.

• Vaikai gali nustatyti "Kitt" laikmatį, kad šis padėtų kontroliuoti mokymosi laiką ir sutelkti dėmesį į atliekamas užduotis.
  • Suaugusieji, taip pat, gali įrašyti instrukcijas, padėsiančias vaikams, kuriems sunku išlaikyti dėmesį, atliekant iš kelių etapų sudarytas užduotis. Vaikai gali jas išklausyti tiek kartų, kiek tik nori, kai jiems yra reikalinga detali pagalba, atliekant užduotį.

Motyvacija

Garsinis ir vaizdinis grįžtamasis ryšys, kurį vaikai gauna mokydamiesi su draugu "Kitt", gali įtraukti ir motyvuoti netgi mažiausiai motyvuotus mokinius.

• "Kitt" laikmatis padės vaikams išlikti motyvuotiems, atliekant užduotį ar dalyvaujant veikloje. Kol laikmatis bus įjungtas, roboto pilvukas bus apšviestas mėlyna spalva, žyminčia mokymąsi.
  • Ši technologija gali padėti padidinti vaikų įsitraukimą ir vaikai gali būti labiau motyvuoti, jei jų bus prašoma atlikti veiksmą ar fiksuoti jų mokymąsi, naudojant "Kitt" robotą.
  • Vaikų darbu galima nesunkiai pasidalinti, jį pademonstruoti ar teigiamai įvertinti interaktyviame ekrane, tiesiog prijungiant robotuką prie kompiuterio.

Roboto "Kitt" detalus aprašymas čia

Roboto "Kitt" veiklos vadovą galite rasti čia

Roboto "Kitt" valymo ir saugaus transportavimo vadovas čia

Vaizdo įrašymo instrukcija čia