Išskleiskite tamsųjį namelį ir leiskitės į nuotykius!

Tamsieji nameliai yra puiki erdvė žaidimams, kurių metu galima skatinti vaikus kurti, lavinti vaizduotę bei bendravimą tarpusavyje, geriau pažinti save ir aplinkinius. Toks namelis taip pat galėtų būti vaiko ramybės ir atsipalaidavimo vieta, kur niekieno netrukdomas vaikas pabūtų vienas, galėtų nusiraminti.

Išbandykite tamsiuosius namelius grupiniuose užsiėmimuose kosmoso tematika. Užsiėmimas rekomenduojamas 4-5 metų vaikams.

Pagrindinis užsiėmimo tikslas - bendravimas tarpusavyje, vienas kito pažinimas. Šio užsiėmimo metu svarbu, kad vyktų tarpusavio diskusija, aplinkos aptarimas, pažinimas. Kartu su vaikais diskutuokite apie tai, kaip skiriasi kosmoso aplinka nuo žemės, dalinkitės idėjomis, kelkite klausimus, skatinkite vaikus savo idėjas išreikšti pasitelkiant menines priemones.

Norint vaikus sudominti labai svarbu tinkamai pasiruošti šiam užsiėmimui. Pasirinkus kosmoso tematiką reikia pasirūpinti atributika: kosmoso skafandrais, šviečiančiomis žvaigždėmis, įvairiomis lemputėmis, blizgančia folija bei kitomis priemonėmis, kurios Jūsų manymu papildys šią veiklą. Įkvėpimui pasiruoškite nuotraukas bei knygas apie kosmosą ir raketas – tai skatins vaikų vaizduotę ir padės įsijausti į situaciją.

Užsiėmimo eiga

Paprašykite vaikų sukurti raketą, kuri nuskraidins jus visus į Mėnulį. Pasinaudokite tamsiuoju nameliu kaip pirminiu raketos modeliu, jį papildykite kitais tamsiajai aplinkai skirtais daiktais. Šio užsiėmimo metu taip pat galite panaudoti garsą įrašančias priemones, kurios galėtų priminti vaikams valdymo pultus ar susisiekimo priemones, kurias dažnai matome kosminėse raketose. Užsiėmimo metu būtinai paraginkite vaikus informacijos apie raketą ieškoti knygose ar nuotraukose, kad jie lengviau galėtų sugalvoti kaip patobulinti kuriamą raketą. Papasakokite, kaip atrodo kosmosas, kaip astronautai ten keliauja, tegul vaikai pasidalina ir savo žinoma informacija apie kosmosą. Užsiėmimo metu labai svarbu palaikyti vaidmenų žaidimą, tad kai vaikai sukonstruos raketą, žaiskite su jais kartu. Taip juos galėsite dar labiau sudominti ir įtraukti į žaidimą. Pasikalbėkite su vaikais apie šviesą ir tamsą, padiskutuokite, kodėl kosmose yra tamsu.

Sukūrus raketą užsiėmimą galite pratęsti už tamsiojo namelio ribų. Paruoškite stalą su kūrybinėmis medžiagomis ir paprašykite, kad vaikai, naudodamiesi jomis, sukurtų savo meno kūrinį, kaip atsaką į vaidmenų žaidimą kosmoso tema, naudodami šviesos ir tamsos temą. Pavyzdžiui, turėkite folijos, kartoninių vamzdelių, blizgios medžiagos, klijų, juodo blizgaus popieriaus ir kreidelių. Prieš pradedant darbus aptarkite su vaikais ką jie galėtų padaryti naudodamiesi jūsų paruoštomis priemonėmis ir kaip šias priemones panaudoti šviesai ir tamsai atspindėti.

Užsiėmimo pratęsimui galite pasiūlyti vaikams maišyti šviesias bei tamsias dažų spalvas. Šis užsiėmimas nereikalauja daug pasiruošimo, todėl greitai ir nesunkiai galėsite pratęsti šviesos ir tamsos temą pasitelkiant spalvas. Jums tik reikės šviesių ir tamsių spalvų dažų. Maišykite spalvas tarpusavyje ir aptarkite su vaikais rezultatus.