BMK įspūdžiai iš renginio “Švietimo forumas: 2021–2022 mokslo metų aktualijos ir perspektyvos”

Antradienį įvyko renginys “Švietimo forumas: 2021–2022 mokslo metų aktualijos ir perspektyvos”. Forume aptartos 2021-2022 mokslo metų švietimo aktualijos, technologijų naujienos, kalbėta apie švietimo viziją ilgalaikėje ir trumpalaikėje perspektyvoje.

Forumo turinys

Forume pranešimus skaitė Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai, mokslo bendruomenės ir verslo atstovai.

Aptartos tokios temos, kaip švietimo būklės apžvalga, nuotolinis mokymas, pasirengimas naujiems mokslo metams,  psichosocialinių rizikų mokyklos bendruomenėje įtakos mokinių mokymosi pasiekimams kompleksinis vertinimas , kaip gera savijauta padeda mokyti ir mokytis ir kitos. Vyko diskusijos bei kūrybinės dirbtuvės.

Renginyje buvo ir technologinių priemonių, skaitmeninio turinio, virtualių mokymo aplinkų ekspozicija, kurioje dalyvavo ir BMK.

BMK stendas

BMK stende pristatėme priemones, skirtas hibridiniam ir mišriam ugdymui, SMART interaktyvius ekranus bei sprendimus vaikų fiziniam aktyvumui skatinti . Lankytojai atrado:

• Hibridinės klasės įrangą – 3 skirtingi, hibridinės klasės sprendimai. Buvo galimybė gyvai išbandyti, pamatyti  jų skirtumus.

• Interaktyvius ekranus –SMART interaktyvius ekranus. Buvo galimybė susipažinti su skirtingų modelių ekranais ir jų galimybėmis..

• Interaktyvią sieną-grindis viename – renginio metu pristatyta naujovė, įrenginys kuris apjungia judesį ir pažinimą - tai interaktyvios grindys ir siena viename. Dviejų įrenginių galimybės sutalpintos į vieną, mobilų įrenginį tinkantį tiek pradinukams, tiek specialiųjų poreikių vaikams.

Kaip paruošti žmones XXI amžiaus darbams, apie kuriuos dar net nežinome?

Forumo metu aptarta daug įdomių temų. Pavyzdžiui, LR Seimo narys, Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Artūras Žukauskas kalbėjo apie švietimą, žvelgiant per XXI amžiaus perspektyvą.

Informacijos ir žinių kiekis, kurį žmonija sukaupė, tapo milžinišku ir kiekvieną dieną vis auga. Dėl spartaus pasaulio vystymosi, viskas labai greitai keičiasi, o žinios greitai sensta, todėl žmogui spėti įsisavinti pakankamą kiekį informacijos be galo sudėtinga, kartais net neįmanoma..

„Koks turi būti švietimas ir žmogaus vaidmuo šiame kontekste, kai dirbtinis intelektas, didieji duomenys, robotizacija ir kitos technologijos įtraukiamos į vis daugiau procesų?“ klausė jis.

Jau dabar aišku, kad dalis profesijų greitu metu išnyks, o ateities karta dirbs darbus, apie kuriuos dabar mes dar nieko nežinome. Tad kaip ugdyti, kaip parengti žmones šiems naujiems iššūkiams?

Artūro Žukausko teigimu, - viena iš XXI amžiaus švietimo paradigmų remiasi trimis kolonomis:

- Pirma,reikia žmonių su baziniu raštingumu, t.y. šie žmonės sugeba valdyti, suprasti ir pasitelkti reikiamas žinias. Išskiriami svarbiausi bazinio raštingumo segmentai: kalbinis, matematinis, IT, gamtamokslis, finansinis ir kultūrinis socialinis raštingumas.

- Antra, reikia kompetencijų, leidžiančių veikti šiame sudėtingame pasaulyje. Išskiriam: kūrybingumas, kritinis mąstymas, gebėjimas bendradarbiauti ir komunikuoti.

- Trečia, svarbu ir asmeniniai charakterio bruožai, kurie leidžia veikti šioje dinamiškoje aplinkoje. Išskiriamas smalsumas, atkaklumas, lyderystė, socialinis ir pilietinis sąmoningumas.

Tad švietimas turi padėti žmonėms ugdyti jų gebėjimus, kompetencijas atsižvelgdamas į šiuos tris aspektus.

A. Žukauskas užbaigė pranešimą teigdamas, kad šiandien nebereikia mokinio, kuris sugeba uždavus klausimą, pasirinkti vieną teisingą atsakymą iš penkių pateiktų variantų. Mokiniui svarbu gebėti gavus problemą ir penkis galimus scenarijus, kurių nei vienas nėra teisingas ar neteisingas, mokėti komunikuoti su mokytojais, komandos nariais ir rasti šeštą variantą problemai spręsti, gebėti jį pristatyti ir įtikinti savo pasirinkimo teisingumu.

Visus pranešimus kviečiame žiūrėti “Youtube” platformoje, paspaudus čia.