Kokia yra technologijų svarba švietimo sektoriuje?

Melissa – pedagogė, turinti virš 15 metų patirtį švietimo srityje. 2021 metais prisijungusi prie Robotel komandos, Melissa mokytojams padeda kuo sklandžiau integruoti SmartClass+ programinę įrangą į užsienio kalbos pamokas. Dalinamės Melissos įžvalgomis apie švietimo ir užsienio kalbos pamokų ateitį.

Kodėl mokiniams vis sunkiau susikaupti?

Ar pastebėjote, jog vaikas, žiūrėdamas ar darydamas ką nors naujo, yra tylus, susikaupęs ir įsitraukęs, tačiau kelis kartus atliekant tą pačią užduotį, jam pritrūksta dėmesio ir susikaupimo?

Dėmesys pamokoje pirmiausiai yra susijęs su įsitraukimu. Jei moksleiviai yra įsitraukę ir domisi tuo, ką daro, jie bus susikaupę ir motyvuoti. Būtent tada, kai dėmesys klaidžioja ir vaikams nuobodu, jie pradeda ieškoti kažko naujo, į ką galėtų sutelkti dėmesį.

Kurdami SmartClass+ edukacinį turinį, atsižvelgiame į tai – užduotims suteikiame įvairumo pasitelkiant paveikslėlius, garso ir vaizdo įrašus, kurie sudomintų mokinius ir padėtų geriau suprasti užsienio kalbą.

Kaip technologijos gali padėti įtraukti mokinius?

Technologijos – žodis, kurio mokytojai vengia, o mokiniai, atvirkščiai – trokšta. Dauguma šiuo metu dirbančių mokytojų nebuvo mokomi naudojant technologijas, todėl jiems gali būti sunku įvertinti jų naudą pamokose. Kita vertus, vaikai šiais laikais yra apsupti inovacijų, kad ir kur bebūtų.

Kokia yra viena funkcija, kurią galima rasti vaikams skirtose svetainėse / mokymosi programose, kuri iš karto patraukia vaikų dėmesį? Profilio kūrimas. Vaikai mėgsta pasirinkti savo charakterį, išvaizdą ir vardą. Su savo asmeniniais personažais jie nori rinkti taškus ir laimėti bet kokį iššūkį. Taigi, yra daugybė programų ir edukacinių žaidimų, kuriuos mokytojai gali naudoti, norėdami paskatinti visos klasės įsitraukimą.

Moksleiviams suteikta galimybė patiems tyrinėti ir mokytis gali būti neįkainojama. Tada mokiniai didžiuojasi savo pasiekimais bei įgauna tvirtesnį suvokimą, jog yra patys atsakingi už savo mokymąsi ir tuo gali dalintis su kitais klasės draugais.

SmartClass+ Kalbų Laboratorija sąmoningai siūlo mokytojams skaitmeninį turinį. Garso ir vaizdo efektai, naudojami daugelyje užduočių, negali būti atkartojami popieriuje. Mūsų pagrindinis tikslas – padėti moksleiviams efektyviau mokytis užsienio kalbų, o technologijos yra didžiulė to dalis.