Ką vaikai gali veikti su šviesos lentomis?

Šviesos lentos leidžia vaikams sukoncentruoti dėmesį bei nurimti. Sklindanti balta šviesa vaikus atpalaiduoja, leidžia pasinerti į pažinimą. Šviesos terapijos plokštė skleidžia šilumą ir veikia teigiamai. Šios lentos skirtos 3-4 amžiaus vaikams.

Veiklų idėjos su šviesos lentomis

Spalvų tyrinėjimas tapybos pagalba

Padėkite baltą popieriaus lapą šalia šviesos lentos. Paraginkite vaikus pasakyti, kokią spalvą jie renkasi, ir ja nudažyti ant balto popieriaus lapo, tuomet nudažykite ta pačia spalva ant šviesos lentos. Pakartokite visą šį veiksmą su likusiomis spalvomis ir stebėkite, kaip šviesa paveikia spalvas ir stenkitės analizuoti spalvų skirtumus be šviesos ir su ja. Taip pat galite su vaikais daryti prognozes apie spalvų pokyčius.

Šiai veiklai jums prireiks: TTS Light Panel Messy Play apsauginio dangtelio (A2 arba A3 dydžių) dažų ir teptukų.

Gamtos tyrinėjimas pasitelkiant šviesą

Išeikite su vaikais į mini „ekspediciją“ po gamtą, prisirinkite įvairiausių rūšių spalvotų lapų, pušų spyglių, šakelių, samanų ir kt. Prieš dedant medžiagas ant šviesos lentos, leiskite vaikams spėlioti kaip pro jas sklinda šviesa. Įtraukite į žodyną naujus žodžius, tokius kaip skaidrus, neskaidrus, permatomas, nepermatomas ir pan. Su vaikais galite daryti balsavimus, kurios priemonės bus skaidresnės už kitas.

Šiai veiklai jums prireiks: TTS Light Panel Messy Play apsauginio dangtelio (A2 arba A3 dydžių), jūsų pririnktų eksperimentui skirtų daiktų.

Kūrybiškumo puoselėjimas pasitelkiant smulkius priedus

Perskaitykite pasaką „Auksinė žuvelė“, ją rasite - ČIA, bei sukurkite savo auksinę žuvelę pasinaudodami skirtingų spalvų skirtulius, kvadratėlius, sagas arba lapus atrastus lauke. Į pagalbą gali būti pasitelkiami dažai arba atsispindinčios kortelės, spalvoti žiedai bei skirtingų tekstūrų medžiagos.

Norint paįvairinti – galite pasitelkti skirtingų spalvų dažus arba skirtingų spalvų smėlį ir žuvelę piešti rankytėmis, taip lavindami smulkiąją motoriką.

Šiai veiklai jums prireiks: „Auksinės žuvelės“ knygos, įvairių medžiagų kūrybai, tokių kaip: spalvingų kvadratukų, skirtingų spalvų skrituliukų, spalvoto smėlio ar įvairių priemonių rinkinio.

Mokykitės rašyti žaidimo forma

Sudėkite ant šviesos lentos (arba stalo) skirtingų spalvų skaidrius lapus, uždėkite ant viršaus specialų apsauginį antstalį ir pripilkite smėlio arba spalvotų ryžių.

Leiskite vaikams užrašyti savo vardo raidę ar visą vardą, bei keisdami spalvas esančias šviesos lentoje - stebėkite kaip raidės ir žodžiai pakeičia savo atspalvį susiliejus kelioms skirtingoms spalvoms.

Šiai veiklai jums prireiks: TTS Light Panel Messy Play apsauginio dangtelio, spalvoto smėlio, spalvotų lapelių, kuriuos galite rasti rinkiniuose: spalvų tyrinėjimo rinkinyje ir pažintinių priemonių rinkinyje.